KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16327231

nr 1632 7231

Charles Sjöholm

(f. 1933), Sverige

Oljemålning, Signerad, Paviljong Norr Mälarstrand. Olja på pannå, 21x26 cm, yttermått inklusive ram: 38x43 cm

Charles Sjöholm, född 1933 i Stockholm, svensk målare, grafiker och tecknare.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.600 kr

måndag 15 juli 2024
kl 19:06:42

Charles Sjöholm

Läs mer om Charles Sjöholm